„Живеам во странство, но се вратив дома за одморот и останав шокирана, од тоа што ми се случи на пикникот“

„Живеам во странство, но се вратив дома за одморот и останав шокирана, од тоа што ми се случи на пикникот“
„Кога тргнавме да си одиме, забележав дека ги нема ќесите со отпадоци, погледнав во останатите, и тие беа со празни раце. Прашав каде се отпадоците, а мајка ми ми рече: „Ние веќе ги фрливме“. Бев изненадена: „Како сте го фрлиле, каде?“ Прочитајте во продолжение една поучна приказна, која од поинаков агол раскажува за реалноста со која се соочуваме. „Поканив неколку блиски...

Чудо: Рибарот спасил бела ајкула долга 6 метри : Погледнете како таа му се заблагодарува секој ден (Видео)

Чудо: Рибарот спасил бела ајкула долга 6 метри : Погледнете како таа му се заблагодарува секој ден (Видео)
Арнолд Поинтер редовно лови покрај брегот на Јужна Австралија. Пред неколку години, тој забележал огромна бела ајкула зафатена во мрежа. Мажот го зел ножот и го ослободил предаторот. Но, ајкулата не брзала да исплови, туку таа решила да му се заблагодари на својот спасител. Ајкулата, која е долга околу 6 метри, рибарот ја нарекува Синди. Таа секое утро го чека...

Најстариот човек на светот го победи коронавирусот, лекарите сметаат дека е неверојатно

Најстариот човек на светот го победи коронавирусот, лекарите сметаат дека е неверојатно
За оздравувањето на старецот од коронавирус, за кого се верува дека има над 100 години, лекарите сметаат дека е неверојатно, пренесува Би-би-си. Семејството на монахот Тилахун Волдмајкл тврди дека тој има 114 години, што значи дека е најстариот човек во светот, кога би имал официјален документ со кој би го потврдил тоа. Лекарите велат дека најранливата група луѓе се оние постари...

Ким Џонг Ун прогласи „блескав успех“ на Северна Кореја со коронавирусот

Ким Џонг Ун прогласи „блескав успех“ на Северна Кореја со коронавирусот
Водачот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, го истакна „блескавиот успех“ на неговата земја во справувањето со ковид-19, пренесе државната новинска агенција КЦНА. Ким Џонг Ун прогласи „блескав успех“ на Северна Кореја со коронавирусот Водачот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, го истакна „блескавиот успех“ на неговата земја во справувањето со ковид-19, пренесе државната новинска агенција КЦНА. Фото: ЕПА Водачот на Северна Кореја,...

Џенифер Анинстон нервозно им се обрати на фановите кои не носат маска

Џенифер Анинстон нервозно им се обрати на фановите кои не носат маска
Џенифер Анистон има свој Инстаграм профил кој го креираше минатиот октомври, и уште тогаш ја покажа својата популарност кога со првиот пост ја урна мрежата, па после само неколку часа направи рекорд во бројот на следбеници. Глумицата воглавно го употребува профилот за поддршка на важни прашања за општесвото, а тоа го направи и овојпат – таа ги повика своите...

Сите го паметите по светскиот хит од пред 15 години, но денес изгледа сосема поинаку (ФОТО)

Сите го паметите по светскиот хит од пред 15 години, но денес изгледа сосема поинаку (ФОТО)
Песната „Freestyler” на финското хип-хоп дуо „Bomfunk MC’s” е еден од најголемите светски хитови од крајот на 20-от век, а детето од спотот со необична фризура беше идол за многу деца ширум светот. Песната која е снимена во 1999 година ги освои сите топ листи, а долго време беше и неизбежен избор на диџеите во клубовите на сите континенти. Веројатно...

Втроглава сума: Откриено колку пари и платил Кристијано Роналдо на сурогат мајка за да му роди дете и да се откаже од него

Втроглава сума: Откриено колку пари и платил Кристијано Роналдо на сурогат мајка за да му роди дете и да се откаже од него
Ѕвездата на Реал Мадрид, а сега и Јувентус, фудбалерот Кристијано Роналдо (35) стана татко пред десет години. Сурогат мајка го роди неговиот син Кристијано Јуниор, а нејзиното име е непознато за јавноста. Португалските медиуми пишуваат дека фудбалерот на сурогат мајката и платил дури 12 милиони евра за дискреција. Пред неговата девојка, манекенката Џорџина Родригез (26), да му роди бебе, девојченцето...

Експеримент на една доктоpка дава одговор на прашањето дали мacките го отeжнуваат дишeњeто

Експеримент на една доктоpка дава одговор на прашањето дали мacките го отeжнуваат дишeњeто
Работите полека се враќаат во „нова нормала“ по здравствената криза, така што треба да внимаваме на мерките на безбедност и да продолжиме со животот. Но, светот навистина се промени и немаме друг избор освен да ја прифатиме промената. На оние што не сакаат да носат маски затоа што мислат дека болеста повеќе не претставува закана или сметаат дека маската не...

Потресна приказна: Кинескиња го продава своето мајчинско млеко за да ја излечи ќерката! (Видео)

ПЕКИНГ - Јавноста во Кина остана шокирана откако се појави шокантно видео од една млада мајка која на улица го продава своето млеко за да собере пари за лекување на нејзината ќерка. На видеото, мајката и таткото објаснуваат дека мораат да соберат најмалку 100.000 јуани (околу 12.000 евра) за да платат за третманот на детето. - Ова е единствениот начин брзо...

ОДГОВОР НА ВЕЧНОТО ПРАШАЊЕ: Еве зошто и кога бебињата удираат од стомакот!

Кога ќе прашате бремени жени зошто бебињата го прават тоа, тие ќе одговорат дека бебињата само се обидуваат да ги прегрнат одвнатре. Секоја мала активност ќе ве поттикне да прашате што се обидуваат да направат. А еве го и одговорот. Ударот укажува на правилното здравје на бебето, неговиот развој и активност Бебето веднаш реагира на промени во околината, особено кога слуша...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп за 04 Јули (сабота)

ОВЕН Вашиот знак спаѓа во оние кој можат да очекуваат најголема позитивна промена во врска со соработката со странци. Можете да се надевате на успех,...