Дневен хороскоп за 23 Јануари (сабота)

Хороскоп
ОВЕН Избегнувајте претерано експонирање во друштво на соработници. Нема потреба да се зборува за работи кои предизвикуваат негативна реакција, подобро е да се прифати компромисна варијанта. Впрочем, секогаш постои фактор на промени и изненадување. ПАртнерот искрено се труди, но не ги разбира најдобро сите ваши идеи. Полека го губите трпението во повторување на старите приказни. Избегнувајте ситуации кои додатно ве...

Исповед на жртва на професорот по глума кој што ја силувал

Исповед на жртва на професорот по глума кој што ја силувал
По болните признанија на српските актерките Милена Радуловиќ (25) и Ива Илинчиќ (24) за сексуално злоставување и вознемирување од страна на учителот по глума Мирослав Мика Алексиќ (68), се огласи и друга негова жртва. „Повраќав секогаш кога сликата од тој ден ќе ми се вратеше. Тој ме убеди дека не можам ништо да му направам“, го започна своето сведочење анонимната...

Исповед го збесна регионот: Не смеете да ми судите што не сум мажена на 41г. и немам деца

Исповед го збесна регионот: Не смеете да ми судите што не сум мажена на 41г. и немам деца
Прв пат во животот се почувствував исмеана што не сум мажена и што немам деца. Во продолжение ви го пренесуваме исповедот на Ивана В. од Нови Сад која за прв пат се почувствува како обележана поради тоа што нема сопствено семејство. Имам 41 година и сум слободна жена. Многу нешта сум постигнала во животот, а во последните 15 години имам свој...

Мајка со години држела дете во заточеништво во Карпош, случајно го спаси телефонска операторка

Мајка со години држела дете во заточеништво во Карпош, случајно го спаси телефонска операторка
Заклучено и држено во ропство од ментално болната мајка подолго време, во лоша здравствена состојба, далеку од надворешниот свет и од училиштето, 16-годишното девојче се опоравува под надзор на тим на лекари во Клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје. Нејзината 44-годишна мајка е однесена на другиот крај од градот, во психијатриската болница во Бардовци, каде е под присмотра на психијатри....

Симпсонови уште пред 20 години ја “предвидоа” иднината на САД . Камала Харис има иста гардероба со Лиса

Симпсонови уште пред 20 години ја “предвидоа” иднината на САД . Камала Харис има иста гардероба со Лиса
Долги години се шпекулира дека познатата цртана серија „Симпсонови“ предвидува многу настани во САД и во светот, па сега многумина се збунети по најновата објава на слика од цртаниот филм од 2000 година. Во една од епизодите во кои семејството Симпсон живееше во иднина а која беше емитувана уште пред 20 години, Лиса беше прва претседателка на САД,...

Исповед на една жена: Мислев дека сум најдобрата мајка, но тогаш го родив него!

Исповед на една жена: Мислев дека сум најдобрата мајка, но тогаш го родив него!
Поминуваат месеци и месеци без сон. Моето дете расте, но плаче. Да се ​​разбереме, имаме убави моменти со насмевка и мојата љубов кон него е огромна и заштитничка, но во исто време не ми се допаѓа каков што е. Една мајка откри дека само со другото дете ја сфатила магијата на предизвикот за родителство, односно воспитување на тешко дете. Ова...

23 дена лежел во болница, и секој ден му доаѓал на посета еден гулаб. Кога ќе ја дознаете вистината …

23 дена лежел во болница, и секој ден му доаѓал на посета еден гулаб. Кога ќе ја дознаете вистината …
Медицинската сестра која ја направила оваа фотографија напишала: Поминаа 23 дена откако овој пациент пристигна во болницата и за овие 23 дена никој од неговото семејство не дојде да праша за неговото здравје. Но, гулабот доаѓа на секои 2 дена и седи на неговиот кревет. Гулабот останува некое време, а потоа лета на небото. “Подоцна откривме дека еден човек...

Доказ за верноста на кучињата: Една недела го чекало сопственикот пред болницата

Доказ за верноста на кучињата: Една недела го чекало сопственикот пред болницата
Куче по име Бончук една недела чекало пред болницата во Турција додека неговиот сопственик бил на лечење поради мозочни проблеми. Бончук за својата верност била наградена со емотивна средба со сопственикот Кемал Сентурк, кога конечно излегол од болница во градот Трабзон на североистокот на Турција, пренесува “Sputnik”. Сентурк бил префрлен во болница на 14-ти јануари поради емболија на мозокот, а...

Само 1% од луѓето можат веднаш да забележат што има на оваа слика!

Само 1% од луѓето можат веднаш да забележат што има на оваа слика!
Оваа слика брзо се рашири низ Интернетот и ги натера луѓето ширум целиот свет да гледаат долго во неа, обидувајќи се да влезат во малиот процент на оние што успеале да го најдат скриеното животно. Станува збор за илузија што е позната како „Тие можат да исчезнат“, направена од страна на познатиот артист од Русија, Илја Клеменчов. На прв поглед, оваа...

Дневен хороскоп за 22 Јануари

Хороскоп
ОВЕН Вашата креативност ќе биде нагласена денес, па затоа би било добро да го користите за сликање или пишување. Ако немате време да го сторите тоа, бар најдете малку време да се посветите на себеси и да се опуштите. Час по јога или некои други вежби не се лоша идеја. Вечерта е поволна за дружење со блиски личности. БИК Денес би сакале...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп за 23 Јануари (сабота)

ОВЕН Избегнувајте претерано експонирање во друштво на соработници. Нема потреба да се зборува за работи кои предизвикуваат негативна реакција, подобро е да се прифати компромисна...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 18.01 – 24.01.2021

ОВЕН ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе...